Väčšina bytov v Martine je na predaj za cenu viac ako 1000 eur/m2

Ceny nehnuteľností v celoeurópskom aj slovenskom meradle sú stále vysoké, výnimkou nie je Martin. Podľa lídra medzi realitnými portálmi nehnuteľnosti. sk ponúkajú v Martine predávajúci a sprostredkovatelia garsonky priemerne za 1574 eur/m2, jednoizbové byty za 1215 eur, dvojizbové byty za 1034 eur, trojizbové za 986 eur za m2.
Rozdielne sú ceny nielen podľa veľkosti bytov, ale aj podľa lokality v Martine. Najvyššie ceny si drží centrum, najnižšie ceny bytov sú v sídlisku Záturčie, za ním nasleduje Priekopa. Centrum stále vedie pri investičných nákupoch nehnuteľností s následnou ponukou do prenájmu. Na bývanie ľudia preferujú okrem centra sídliská Sever, Ľadoveň, za nimi sú z pohľadu záujmu a cien Košúty. V ostatných rokoch stúpol záujem o bývanie v časti Podháj.
Realitný trh stále nahráva predávajúcim, pretože nehnuteľností je v ponuke stále veľmi málo. Dopyt je po všetkých veľkostiach bytov, akútny je nedostatok najmä jednoizbových bytov. Záujemcovia o kúpu využívajú na financovanie hypotekárne úvery, ale pribúdajú aj kupujúci s hotovosťou. Zhodnotenie financií kúpou nehnuteľnosti je nespochybniteľné, čo dokazuje rast cien nehnuteľností za ostatných dvadsať rokov.
Božena Simonidesová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *